Vierka Ayisi: V hĺbke duše túžime po zdravom ľúbostnom vzťahu

5. januára 2024
Vierka Ayisi

Zvukoterapia, afirmácie, meditácie, ženské kruhy, joga. Ako by vám to mohlo pomôcť? Nechajte sa previesť svetom duchovna Vierkou Ayisi. Zakladateľka Inspirit Agency pomáha ľuďom nájsť samých seba, stratenú rovnováhu aj jednoduché šťastie.

Vaše korene siahajú až do Ghany, ale milujete bezlepkové bryndzové halušky. Zimu podľa Instagramu zvyčajne trávite v exotike, v rodine ste vegetariáni a zaujímate sa o východné filozofie. Ako vyzerajú vaše Vianoce?

Ako krásne zhrnuté. Všetko je to pravda, ale aj keď veľmi inklinujem k teplu a letu, viem si užívať aj zimné hory a zasneženú prírodu. Vianoce sú jedno z mojich najobľúbenejších období roka. Sviatočnú atmosféru si navodzujem už v novembri!

Samozrejme, ani u nás nesmú chýbať bohatá vianočná výzdoba, vôňa ihličia a koláčov a Štedrý večer v kruhu najbližšej rodiny.

V novom roku chce každý pozitívnu zmenu. Máte nejaký tip, ako sa naštartovať po sviatkoch?

Začiatok nového roka je skvelý míľnik a štartér do niečoho, čo už dlhodobo túžime zmeniť, alebo na čo sa už dlhšie odhodlávame. Na novoročnú zmenu sa upriamuje toľko pozornosti, že vo vnútri cítime chuť a motiváciu urobiť niečo, aby sme boli zdravší a krajší.

Môžete začať jogou, meditáciami, pozitívnymi afirmáciami, môžete sa naučiť spôsoby, ako nadobudnúť nové návyky do každodenného života, v čom vám pomôže aj môj Inspirit online program.

Aj vy si dávate predsavzatia?

Samozrejme, a práve december je obdobím, kedy retrospektívne skúmam všetko, čo sa v mojom živote udialo a zvažujem, čo z toho chcem posilniť, udržať, čo nové chcem začať a naopak, čo pustiť.

Robíte si aj cestovateľské plány?

Milujem cestovanie, je to jedna z mojich najväčších životných vášní. Teraz ma najviac ťahá spoznávanie mojich afrických koreňov v Ghane, ale v pláne mám aj Strednú Ameriku.

Máte vo zvyku po sviatkoch aj detoxikovať?

Minulý rok som vyskúšala trojtýždňovú detoxikáciu formou čerstvých ovocných a zeleninových štiav a bolo to niečo úžasné. Perfektne mi to nakoplo metabolizmus, dodalo energiu a silu. Každému vyhovuje niečo iné, netrúfam si preto v tejto oblasti radiť, ale ja si čistím telo formou džúsovej detoxikácie posledný mesiac v roku.

Vierka Ayisi
Ako sa naštartovať po sviatkoch? Môže pomôcť joga, meditácie, pozitívne afirmácie. Foto: Archív VA.

Pracujete so ženami, organizujete ženské kruhy, kurzy jogy, workshopy, ozdravné pobyty v zahraničí. Už viete, po čom (slovenské) ženy túžia?

My ženy sme si podobné úplne na celom svete bez ohľadu na pôvod, vek a skúsenosti. Hľadáme rovnováhu medzi všetkými oblasťami života, schopnosť byť samy sebou, spôsob, ako prehlbovať svoje vášne, talenty a kreativitu.

Mnohé ženy v tomto období hľadajú odpovede na hlbšie duchovné otázky a spojenie s niečím vyšším. V hĺbke duše túžime po zdravom ľúbostnom vzťahu a partnerovi, ktorému sa s dôverou môžeme odovzdať. Mnohé chceme byť výkonné, úspešné, ale všetky túžime niekoho učiť, viesť a milovať.

Ako s tým viete ženám pomôcť?

Snažím sa pomáhať ľuďom, nájsť spôsob, ako sa lepšie spoznať, utriediť si priority, posilniť sebavedomie a naučiť otvoriť sa všetkým krásnym veciam, po ktorých túžia a chcú ich mať vo svojom živote. Základom je vždy pochopenie, že máme schopnosti a silu svoj život naozaj zmeniť, a to tým, že zmeníme spôsob, ako rozmýšľame, ako sa cítime a ako trávime väčšinu času.

1/3
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu