10 spôsobov, ako zmeniť cvičenie na zábavu!

23. júna 2023

Ak sa pri cvičení nudíte, skôr či neskôr s ním skončíte. Naopak, keď sa bavíte, tešíte sa na každý jeden tréning.

1. Nechajte si poradiť od odborníkov

Či už chodíte plávať, beháte alebo cvičíte jogu, počúvajte odborníkov a riaďte sa tým, čo hovoria. Zmeňte plavecký štýl tak, ako vám radí tréner, naučte sa, ako bežať efektívnejšie. Ak začínate s jogou, zaplaťte si najprv niekoľko súkromných hodín, na ktorých vám inštruktor vysvetlí základy. Čím budete lepší, tým väčšiu sebadôveru a chuť ďalej sa zlepšovať získate.

2. Vymyslite si výzvu, ktorá vás bude motivovať

Jestvuje množstvo bežeckých pretekov, maratónov, plaveckých súťaží či charitatívnych športových podujatí, na ktorých sa môžete zúčastniť. Prihláste sa na ne, aby ste získali motiváciu pokračovať v tréningu.

Máločo vám dodá toľko sily a chuti trénovať ako blížiaci sa dátum podujatia, na ktorom budete musieť ukázať, ako na tom naozaj ste!

Prihláste sa na podujatie, ktoré preverí vaše sily. Foto: Shutterstock.

3. Zmena je dôležitá

Ak každý deň opakujete tie isté cviky, telo si na ne zvykne a začnete sa nudiť. Keď začnete cítiť, že cvičíte automaticky, zmeňte svoju rutinu – vyberte si nové cviky alebo ich len jednoducho poprehadzujte.

4. Zadovážte si kvalitný stroj na cvičenie

Nájdite si taký stroj, ktorý vás naozaj preverí. Môže ísť o bežecký pás, stacionárny bicykel alebo veslársky trenažér. Čím to bude pre vás ťažšie, tým lepšie výsledky dosiahnete. Ak si nastavíte latku dostatočne vysoko, vaše telo sa bude musieť prekonať, aby zvládlo novú výzvu.

5. Vyskúšajte kruhový tréning

Nepotrebujete ani trénera, zvládnete ho aj sami, či už vo fitku alebo doma.

Vo fitku sa najprv rozcvičte, ideálne 5 až 10 minút na kardio stroji, potom začnite cvičiť kruhový tréning. Môžete robiť drepy, kľuky, sed-ľah či tricepsové kľuky na lavičke.

Cvičte v spoločnosti, je to omnoho zábavnejšie ako osamote!

Aj doma sa najprv rozcvičte, môžete si dať krátky beh alebo rýchlu prechádzku okolo domu. Každému cviku venujte 30 až 45 sekúnd alebo ho zopakujte 15- až 20-krát.

Pri kruhovom tréningu nemáte čas sa nudiť. Foto: Shutterstock.
1/2
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu