Raketové spaľovanie. Naštartujte svoj metabolizmus

24. októbra 2023
Cvičenie doma

Chcete odbúrať tuk a spevniť telo? A čo ak by ste pritom mohli poraziť hrozbu cukrovky a znížiť riziko srdcových ochorení? Stačí absolvovať tento jednoduchý 10-minútový tréning.

Nikdy predtým ste nerobili silové cvičenia? Prichádzate o jednoduchý spôsob, ako schudnúť a znížiť riziko zdravotných problémov. Naštartovať spaľovanie tukov je nevyhnutné na to, aby ste pomohli telu regulovať hladinu cukru v krvi a udržať si svaly.

Od určitého bodu (áno, už po tridsiatke) ženy začínajú strácať svalovú hmotu, čo spôsobuje spomalenie metabolizmu. Silové cvičenia môžu tento trend prelomiť. Naštartujú váš metabolizmus, ktorý bude pokračovať v spaľovaní aj po tréningu.

Spálite tuk

Ak chcete mať svoje zdravie pod kontrolou, jedna z najdôležitejších vecí, ktorú by ste mali urobiť, je udržiavať si zdravú telesnú hmotnosť. U ľudí s nadváhou, ktorí zhodili sedem percent svojej váhy, zlepšila sa schopnosť tela reagovať na inzulín až o 58 percent.

To je skvelá správa pre každého, koho lekár varoval, že sa nachádza v predcukrovkovom stave. Cvičenie napomáha rozvoju svalového tkaniva, ktoré je „aktívnejšie“ ako tukové tkanivo. Každý kilogram spáli približne 418 kilojoulov (100 kalórií) v pokojovom stave. Takže aj keď uviaznete na osem hodín za pracovným stolom, svalová hmota navyše, ktorú si vybudujete cvičením, vám pomôže spaľovať viac kilojoulov, čo vám pomôže udržať si natrvalo svoju hmotnosť.

Žena po silovom tréningu.

Chráni srdce a bojuje proti cukrovke

Silový tréning môže chrániť vaše srdce a pomôcť zvrátiť predcukrovkový stav a cukrovku 2. typu. Svaly pomáhajú odstraňovať glukózu a triglyceridy z krvného obehu, vďaka čomu sa minimalizuje riziko upchania tepien.

Znižuje krvný tlak

Vysoký krvný tlak môže zvýšiť riziko vzniku cukrovky 2. typu. Silové cvičenie znižuje krvný tlak na 10 až 12 hodín po každom tréningu. Vaše srdce si tak môže na nejaký čas„oddýchnuť”.

Silové cvičenie chráni kosti
Zdvíhanie činiek môže pomôcť proti úbytku kostnej hmoty, ktorý súvisí s vekom. Posilňovanie svalov zlepšuje aj pevnosť a rovnováhu, čo najmä vo vyššom veku znižuje pravdepodobnosť zlomeniny v dôsledku pádu.

Na ďalšej stránke nájdete štyri cviky na podporu metabolizmu. >>>

1/2
Zavrieť reklamu