Obľúbená bežecká predajňa prichádza s novinkou vo svojom portfóliu

20. novembra 2022
Dvojica počas behu v parku.

Pre mnohých je značka Brooks neznáma, no ide o produkty svetového mena a s výborným renomé. Teraz ich môžete nájsť na bezeckepotreby.sk.

Za Brooks hovoria jasnou rečou čísla. V predajnosti bežeckých značiek v Európe je Brooks číslo dva hneď za značkou Asics a v USA je pre bežcov dokonca voľbou číslo jeden. Pre Brooks je beh viac ako hobby, je to ich vášeň, a značka sa od roku 2001 venuje už len behu. Každá jedna technologická inovácia je výsledkom skúmania, aby bežcovi priniesla hmatateľný benefit.

Brooks ako prvá bežecká značka priniesol v roku 1977 do bežeckej obuvi technológiu EVA, konkrétne v modeli Vantage. V roku 1980 sa Brooks ako prvá značka svetového mena spojil so značkou Gore-Tex. My sme pre vás vybrali tri top modely od Brooks, ktoré vám chceme predstaviť bližšie. 

Brooks Glycerin 20 GTS

Poďme sa najskôr pozrieť, ako je na tom Brooks s došľapom. Ak máte pronačný došľap, hľadajte v názve topánky GTS. Znamená to Guiderails technology system, v Brookse nazývaný smart support. Jeho úlohou je udržiavať chodidlo v prirodzenej dráhe pohybu a nadbytočný pohyb pod kontrolou. Jasné a zrozumiteľné.

Glycerin je tréningová topánka, ktorá v porovnaní s konkurečnými modelmi Asics Gel-Kayano, Hoka Arahi alebo Hoka Gaviota vyniká jednou vecou, ktorou je jednoznačne návratnosť energie. Je to cítiť pri každom kroku.
Ako je to možné? Odpoveďou je dusík a technológia medzipodrážky DNA Loft v3. Funguje to znamenite.

Zvršok tenisky je dostatočne priedušný a dobre drží chodidlo. Jazyk je príjemne mäkko polstrovaný. Páčila sa nám päta, ktorá poskytuje výbornú stabilitu. Podrážka drží aj na mokrom povrchu a čo nás príjemne prekvapilo, je trvácnosť. V Glycerine už máme nabehaných okolo 200 km a tenisky stále vyzerajú ako nové.

Brooks Caldera 6 

Brooks Caldera vyzerá na nohe rovnako mohutne ako modely značky Hoka. Je to však trocha inak, ako by sa na prvý pohľad môhlo zdať.

V porovnaní s modelom Hoka Speedgoat máte v Caldere pätu až o 7 mm nižšie. Drop je príjemných 6 mm a podľa nás práve týmto číslom Brooks trafil klinec po hlavičke. Je to o 2 mm viac ako v spomínanej Hoke, a to sa nám páči.
Čo vám pri Caldere udrie do očí ako prvé? Masívna žltá medzipodrážka. Ide len o druhý model značky Brooks, ktorý používa DNA LOFT v3 medzipodrážku, teda medzipodrážku naplnenú dusíkom.

A výsledok? To jednoducho treba vyskúšať. Dokonalý mix tlmenia a návratnosti energie. Teniska je ako stvorená na dlhé a náročné traily. Výborný grip, veľmi príjemný a komfortný zvršok.

Brooks Cascadia 16

Pri modeli Cascadia treba v prvom rade spomenúť šírku zvršku. Aj napriek tomu, že nejde o model vo verzii WIDE, je skutočne širší. Dokonca si dovolíme povedať, že ide o najširšiu trailovku v ponuke u nás a vyrovná sa aj modelu Speedgoat vo verzii WIDE. Ak sa vám počas behu stáva, že zakopnete o nejaký kameň, Cascadiu budete milovať. Výborná tvrdosť skvele ochráni palec.

Nedá nám nespomenúť šnurovanie. Každý trailový model Brooks má parádnu vychytávku – gumičku na šnúrky. Tenisky zašnurujete, šnúrky „zaistíte” sťahovacou gumičkou a viac sa o ne nestaráte. Elegantné a jednoduché riešenie. Pri bežeckých teniskách nie sú štandardom ani posledné dve dierky pri členku. Majú ešte ďalšie dve pozície, ktoré využijete v prípade, ak budete potrebovať lepšie utiahnuť zvršok.

A kde sa cíti Brooks Cascadia najlepšie? Na päte je nápis Explore any trails. A presne taká Cascadia je. Nezáleží na teréne, ona si výborne poradí v každom.

Navyše môžete využiť EXTRA ZĽAVU 10 eur. Stačí, ak pri nákupe zadáte zľavový kód „CHCEMBROOKS” a cena bude znížená o 10 eur. Platí na akýkoľvek model obuvi od značky BROOKS.

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke obchodu bezeckepotreby.sk.


Text: Running
Foto: bezeckepotreby.sk

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu