Poradňa: cviky na ovisnuté brucho so striami

23. februára 2012
Cviky na brucho. Zdroj: Shutterstock

Aké cviky by mi pomohli na ovisnuté brucho, ak mám aj strie? Mám však problémy s chrbticou a na krčnom stavci mám cystu, takže žiadne „brušáky“ nemôžem cvičiť a akúkoľvek záťaž na krčné stavce si tiež nemôžem dovoliť.

Naša rada

Žiaľ, striám treba predchádzať, samotný problém po ich vzniku vie vyriešiť už len dermatológ alebo estetická chirurgia. Prípadne skúste krémy na tento problém, môže sa zmierniť, nie však odstrániť. Čo sa týka cvičenia, exituje množstvo cvikov na brucho, pri ktorých nemusíte zapájať krčnú chrbticu. Skúste napríklad „preklápačky“ v ľahu na chrbte – zdvihnuté nohy preklápajte vystreté zo strany na stranu. Ale pozor – na brušnom svalstve musíte pracovať pravidelne a intenzívne, len tak dosiahnete želaný výsledok!

Vlado Zlatoš a Tina Turnerová
Vlado Zlatoš a Tina Turnerová

Vlado Zlatoš a Tina Zlatoš Turnerová

Táto manželská dvojica sa profesionálne zaoberá riešeniami problémov v oblasti nadváhy a obezity dospelých aj detí. Ako špecialisti na kondíciu, výživu a životosprávu pomáhajú nielen bežným ľuďom (najmä v otázkach formovania postavy), ale ich služby využívajú aj viacerí vrcholoví a olympijskí športovci. Záujemcovia môžu využiť ich cvičebné DVD a video materiály či zapojiť sa do kondičných skupinových cvičení.

“Obaja veríme, že pre svojich klientov dokážeme nájsť nenásilnú a jednoduchú formu, ako dosiahnuť svoje kondičné, estetické i zdravotné ciele v dlhodobom horizonte. Naša pridaná hodnota je vo vedomostiach, pretože lepšie zdravie, vitalita aj kondícia prichádzajú až po lepšej informovanosti. Nikdy nie naopak.“

Text: Vlado Zlatoš a Tina Turnerová
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu