Schudnite z brucha v každom veku

30. augusta 2023
Tri ženy v rôznom veku

Zostaňte silné a štíhle aj po štyridsiatke, päťdesiatke a šesťdesiatke. Podľa tohto vedecky podloženého plánu zistíte, na čo sa v ktorej dekáde života zamerať.

Keby ste mohli zmeniť len jednu vec na vašom tele, čo by to bolo? Chceli by ste mať (opäť) štíhle bruško? Nie ste v som samy.

Až 72 percent žien vo veku od 45 do 64 rokov označilo svoje brucho za najzraniteľnejšiu časť tela. Nie je to až také prekvapivé, keď si uvedomíme, že čím viac narodeninových sviečok na torte sfúkneme, o to ťažšie je udržať rastúce brucho na uzde.

V mladosti prívaly estrogénu povzbudzujú telo, aby si ukladalo ochranný tuk do oblasti bokov a zadku ako prípravu na tehotenstvo. Keď začne hladina estrogénu po štyridsiatke a päťdesiatke klesať, tuk presídli z dolnej časti tela o niečo vyššie a pekne sa usadí – áno, na bruchu!

Každé desaťročie v našom pláne nadväzuje na to predchádzajúce, takže do šesťdesiatky budete poznať celý arzenál stratégií, ako sa s tvrdohlavým bruchom vysporiadať. Ak začnete na sebe pracovať hneď, prvé výsledky by ste mali zbadať už o 2 týždne.


Text: RELAX
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu