AD Sport radí: bežci, prebuďte sa zo zimného spánku.

bežecké tenisky HOKA ONE ONE® M Clifton Edge 

Ak ste v zime leňošili alebo behali len na páse, ja načase vybehnúť na čerstvý vzduch.

V zime vám možno nebolo do behu alebo ste strávili víkendy na lyžiach a na behanie vám nezostali sily. Alebo sa vám nechcelo do chladu a sychravého počasia, no s tým je koniec. Je najvyšší čas vybehnúť aj von a nadýchať sa čerstvého jarného vzduchu. Nie je nič lepšie ako jarný beh pod slnečnými lúčmi.

Či s behom vonku nemáte žiadne skúsenosti alebo sa len prebúdzate z dlhého zimného spánku, nasledujúce rady vám pomôžu cítiť sa pohodlne a sebavedome, kým stihnete napočítať do troch.

Začnite pomaly

Beh na páse je behom v kontrolovanom prostredí. Keď sa vyberiete von, do hry vstúpi viacero premenných: počasie, vietor, stúpanie či povrch a tak ďalej.

Začnite behať v tempe, ktoré je trochu pomalšie ako vaše zvyčajné na bežiacom páse, aby ste sa vyrovnali s náročnejšími podmienkami vonku. Keď si na záťaž privyknete, postupne sa môžete vrátiť k vášmu bežnému tempu, prípadne pobežíte ešte rýchlejšie.

Nebojte sa chôdze

Keď po zime vybehnete von, možno vám padne vhod striedať beh s chôdzou. Neznamená to, že nestojíte za nič. Naopak, vďaka chôdzi vládzete bežať dlhšie.

Chôdza vám tiež pomôže v kopcoch – vďaka nej si ľahšie zvyknete na náročnejší terén. Nebojte sa, nepotrvá dlho a do kopca pobežíte ako nič.

Trasu plánujte v predstihu

Na páse netreba nič plánovať, a to je fajn. Pri behu vonku je dobré porozmýšľať, kadiaľ chcete bežať a koľko kilometrov budete mať na konci tréningu v nohách. Vopred sa pripravíte na prípadné prevýšenia, nestratíte sa a nič vás neprekvapí.

Bez tejto výbavy sa nezaobídete

Na beh vonku sa pokojne motivujte novým párom tenisiek, v ktorých sa vám pôjde ako po masle. Skúsiť môžete napríklad bežecké tenisky Hoka One One CLIFTON 8 s medzipodrážkou zo stlačeného materiálu EVA, ktorý výborne tlmí.

Tenisky sú obohatené o technológiu META-ROCKER, ktorá zaisťuje hladký prechod z päty na špičku, a tým sa stará o efektívny prenos energie. Pred behom skontrolujte počasie a rozhodnite sa, či potrebujete vetrovku, čiapku alebo vám budú namiesto legín stačiť aj šortky. Okrem dobrých tenisiek a funkčného oblečenia sa vám zíde aj hotovosť alebo platobná karta, keby ste počas tréningu vysmädli, a berte si so sebou pre istotu aj mobil, keby ste sa stratili alebo potrebovali privolať pomoc.

Striedajte bežecké povrchy

Pri behu vonku je dôležitá pestrosť. Keď budete behať len po asfaltkách, budete zbytočne zaťažovať nohy, a tak občas vybehnite trebárs do lesa alebo len na poľnú cestu. Beh v prírode je príjemným spestrením a hlavu si pri ňom vyčistíte lepšie ako pri behu po meste.

Bavte sa

Urobte z behu vonku zážitok. Nájdite si sparingpartnera alebo bežeckú skupinu. Naplánujte si beh do obľúbenej kaviarne. Autom sa odvezte na nepoznané miesto a choďte si zabehať tam. Alebo trénujte na preteky.

HOKA ONE ONE® M CLIFTON 8  

HOKA ONE ONE® M CLIFTON 8 pánske a dámske

Hoka One One CLIFTON 8 s medzipodrážkou EVA s tlmením, ktorým je značka známa. Technológia META-ROCKER zaisťuje hladký prechod z päty na špičku.

HOKA ONE ONE® M Clifton Edge 

HOKA ONE ONE® M Clifton Edge 

Hoka One One CLIFTON EDGE s extrémne pružnou penou, ktorá je ľahšia než akákoľvek iná z dielne HOKA, majú predĺženú pätu a sú zakončené rozšírenou podrážkou pre lepšiu stabilitu.

HOKA ONE ONE® SPEEDGOAT 4

Hoka One One SPEEDGOAT 4 s odolným zvrškom Open Engineered Mesh, tlmením zo špeciálne peny CMEVA a podrážkou Vibram Megagrip sú stavané na traily. Sú robustné a trvácne.

HOKA ONE ONE® CARBON X 2 

HOKA ONE ONE® CARBON X 2 

Hoka One One CARBON X 2, cestné pretekárske rakety s medzipodrážkou PROFLY™ s doskou z uhlíkových vláken spolu s technológiou META-ROCKER zaisťujú plynulý prechod z päty na špičku a zefektívňujú prenos energie smerom dopredu.

Viac info: adsport.sk

1/1
Zavrieť reklamu