Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami!

22. marca 2021

Potrebujete na športovanie fitnes štúdio, kompletne nastúpené mužstvo alebo tím?

Podaktorí možno áno. Ale práve v poslednom roku, počas týždňov lockdownu, sme sa naučili vyhecovať sa k športu a byť aktívni aj keď sme sami. Uzavreté fitnes štúdiá, plavárne a telocvične nám nemôžu zabrániť v športovaní. Či už doma, v garáži, na záhrade, v obývacej izbe, v zamrznutých jazerách alebo v prírode. Šport sa dá robiť všade. Od online kurzov jogy po domáce tréningy cez YouTube – existuje neobmedzené množstvo možností trénovania aj mimo štúdia. Početné tréningy a tipy na cviky nájdete aj v našej apke Energetics.

Vďaka rôznym aplikáciám a sociálnym sieťam a nespočetným možnostiam vytvárania prepojení s rôznymi komunitami, s ktorými máme spoločné záujmy, nie sme v skutočnosti sami. Môžeme si spolu písať, mať videohovory, zdieľať športové výkony a tým sa navzájom motivovať. Takže môžeme trénovať sami doma, no predsa naďalej športovať spolu. Aj v čase rôznych obmedzení.

You Never Train Alone

Z našich skúseností vieme, že časť Slovákov dokonca zintenzívnila svoje športové aktivity a nachádza útechu v aktívnom pobyte na čerstvom vzduchu, kde sa dá voľne dýchať a prevetrať si hlavu.

Patríte k ním tiež?

Motivácia tu zohráva kľúčovú úlohu. Vzájomná podpora je veľmi dôležitá. Motivácia je všetko, pretože bez nej nefunguje takmer nič. Často pomôže už aj optimálny outfit, pretože keď vyzeráte dobre, tak sa cítite dobre a chcete okamžite začať s pohybom.

Aká je vaša motivácia a váš športový cieľ? Chcete schudnúť, zostať fit alebo budovať svaly? Možno vám ale ide o spoločný strávený čas v skupine a preto je vzájomný kontakt a zdieľanie zážitkov veľmi dôležité.

Aby ste sa dokázali sami motivovať, máme pre vás niekoľko tipov:

Pozitívne nastavenie mysle je základ úspechu. Určite sa dokážete motivovať viac, ak sa vám spájajú so športom pozitívne myšlienky. Porozmýšľajte, čo sa vám na športe páči, ktoré cvičenia máte najradšej a prečo vám a vašej osobnej pohode prospieva šport.

Nastavte si ciele. Prečo chcete športovať? Čo je váš cieľ? Zadefinujte si tento cieľ čo najpresnejšie a spomeňte si naňho vždy, keď pocítite v sebe spiaceho leňocha. Realistický cieľ je najväčšou motiváciou, aktívny životný štýl nás k nemu postupne dostane. Vďaka menším etapovým cieľom vám cesta k hlavnému cieľu nepríde taká dlhá a získate povzbudenie pre ďalšie kroky. Dôležité pri tom je, aby ste si cestu vybrali sami a aby vám tento cieľ nezadal niekto iný. Premyslite si ako často chcete trénovať a nezabudnite popri pravidelnosť aj na rôznorodosť tréningového plánu a motivujte sa malým zvýšením intenzity vždy nanovo.

Vyberte si tím. Aj keď sa nejedná práve o tímový šport, môžete trénovať v skupine. Je jedno, či offline alebo len vo virtuálnom svete, je prínos skupinovej dynamiky veľmi dôležitý a hodný nášho odporúčania. Vzájomné motivovanie pomáha zájsť ďalej a aj tie posledné metre, alebo posledné opakovania sa zvládajú lepšie spolu. Samozrejme je tréning s parťákom aj zábavnejší. Práve v dňoch keď sa nám nechce, dokáže nás partner namotivovať a nakopnúť k dodržaniu pravidelnosti tréningu.

Bez hudby to nejde. Hudba nám zadá optimálny rytmus pre cvičenie. Hudba vás nakopne aby ste dotiahli cvik do šťastného konca, napr. kým sa neskončí jedna pieseň. Vytvorte si váš obľúbený playlist s pesničkami, ktoré sa vám páčia a teda vás motivujú. Správna hudba prispieva k zábavnejšiemu tréningu, ktorý nám aj rýchlejšie ubehne.

Ráno z pyžama priamo do športového oblečenia. Je to najlepší spôsob, ako začať deň a naplniť ho pozitívnou energiou. Pocit z dobrého tréningu vám vydrží počas celého dňa. Naopak neskoré cvičenie nám môže zbytočne nabúrať spánkový režim, čo celkovo neprispieva k dobrej kondícii.

Odmeňte sa. Možno s novým športovým outfitom.

So správnou podporou nikdy nebudete sami. My, z INTERSPORTu, sme tu pre vás. Aj so správnou výbavou, oblečením a obuvou na tréning.

VŠETKO PRE TRÉNING NÁJDETE TU.

Obsah tohto príspevku pochádza od kolegov z INTERSPORT Slovensko a Nemecko.

1/1
Zavrieť reklamu