Aké benefity prináša beh?

22. októbra 2023

Už asi tušíte, že beh je zdraviu prospešný. Čítajte ďalej.

Keď chcete byť v dobrej fyzickej aj psychickej kondícii, pravidelne sa venujte športu. Aby sa vás motivácia držala ako kliešť, prečítajte si, aké zdravotné benefity behanie prináša.

Behanie je vynikajúci šport, nech sú vaše dôvody, prečo s ním vôbec začať, akékoľvek. Beh je lacný, nepotrebujete naň žiadneho partnera, behať možno kdekoľvek a jediné, bez čoho sa nezaobídete, sú dobré bežecké tenisky.

Behanie dokážete vpratať do svojho denného programu bez ohľadu na to, ako veľmi ste zaneprázdnení, a to aj vďaka tomu, že behať sa dá ráno pred odchodom do práce, cez obednú prestávku, večer pred spaním, prosto kedykoľvek, keď si nájdete pár desiatok minút času pre seba.

Beh na vás nekladie žiadne nároky okrem tých, ktoré si sami stanovíte. Behať môže v podstate ktokoľvek, len sa treba odhodlať k prvému kroku. Je síce mierne (v skutočnosti viac než mierne) demotivujúce, že sprvu viac kráčate, ako reálne bežíte, ak však tento prvotný odpor prekonáte, beh si zamilujete. Pokroky totiž prichádzajú rýchlo a lepšej motivácie azda ani niet.

Viac o benefitoch behu sa dočítate na ďalších stránkach. >>>

1/5
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu